İnstagram’da Günde Kaç Paylaşım Yapmalısınız

İnstagram’da Günde Kaç Paylaşım Yapmalısınız

İnstagram’da Günde Kaç Paylaşım Yapmalısınız

İnstagram son dönemde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisidir. Hatta öyle bir aşamadadır ki, İnstagram hesabı olmayan yok denecek kadar azdır. Her şeyi yapmanın doğru bir zamanı var olduğu gibi, İnstagram paylaşımlarının da doğru bir zamanı vardır. İnstagram’da bir kişi kaç paylaşım yapmalıdır ya da neler paylaşmalıdır en merak edilen konular bunlardır. İnstagram’da yapılacak paylaşımlar için, herhangi bir sınırlama mevcut değildir.

Fakat yapılan ya da yapılmayan paylaşımlar İnstagram kullanıcısını etkilemektedir. Bir kullanıcı günde 10 tane paylaşım yaparken, diğer kullanıcı 3 paylaşım yapabilir. Bunların kararını hesap sahibi vermektedir. Paylaşılanlar o kişi için yeterli görülüyorsa, başka paylaşım yapmaya gerek yoktur. Özgürce gezmeye devam edebilir ve başkalarının paylaşımlarını takip edebilir.

İnstagram’da Paylaşım Yapılabilecek En Doğru Saatler

İnstagram’da kaç paylaşım yapılacağının sınırı olmadığı bir gerçektir. Fakat paylaşım için en doğru saatlerin var olduğu bir gerçektir. Gün içerisinde belirlenen saatlerde yapılan paylaşımlar etkileşimi daha iyi görebilmektedir. Bunun için doğru saatler tercih edilmeli ve paylaşımlar buna göre yapılmalıdır. Özellikle, İnstagram üzerinden çalışan kişiler için bu saatler daha fazla önem arz etmektedir. Sabah saatleri tercih ediliyorsa, 8-9, öğlense, 11 ve 1 saatleri arasındadır. Etkileşimin en yoğun olduğu saatler ise, 5 ve 7-9 arasındaki saatlerdir. Bu saatlerde yapılan paylaşımlar, diğer saatlere nazaran daha çok ilgi görmektedir. Çünkü diğer saat dilimlerinde, insanlar kendi işleriyle ilgilenebilmektedir.

İnstagram’da Paylaşım Yapmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnstagram’da paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gereken yazılı olmayan bazı kurallar vardır. Bunlar en iyi etkileşim için önemlidir.

Şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Mesai saatlerine dikkat edilerek paylaşılmalıdır.
  • Başka paylaşımlar arasında kaybolmamak gerekir.
  • Kendi paylaşımlarınızı takip edin.

Bunun için önceki paylaşımlarınızın izlenmelerini de takip edebilirsiniz. Bu durumlara dikkat edildiği zaman, daha etkili bir İnstagram kullanıcısı olabilirsiniz. Ürün satıyorsanız, daha kolay bir şekilde satış yapmanızı sağlayabilirsiniz.

Hangi Sıklıklarla Paylaşım Yapılmalıdır?

Paylaşım yapma sıklığına da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kullanıcılar. art arda yapılan paylaşımlardan rahatsız olduğu gibi yapılmamasından da rahatsız olabilirler. Sürekli paylaşım yapılması antipatik bir duruma düşmenize sebep olabilir. Bu da takipçi kaybetmenize neden olabilmektedir. Bu nedenle paylaşım sıklığına dikkat edilmelidir. Yeterli seviyede yapılmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir