Sosyal Medya Fenomeni

Sosyal Medya Fenomeni

Sosyal Medya Fenomeni

Günümüzde adeta yeni bir meslek haline gelmiş olan sosyal medya fenomenliği, herkesin hayalidir. Ünlü insanlar gibi lüks ve rahat bir yaşam sürme hayalinde olan kişiler, sosyal medya fenomeni olabilmek için kayıtlı oldukları platformlarda içerikler üretir ve yazılar veya fotoğraflar paylaşırlar.

Her kesimden insanın yer alabildiği sosyal medya uygulamaları, kişilerin birden fazla kesime hitap edebilmesine, para kazanabilmesine dolayısıyla da ünlü olabilmesine imkan tanımaktadır.

Nasıl Sosyal Medya Fenomeni Olunur?

Her işte olduğu gibi sosyal medyada da tutunmak ve ilerleyebilmek göründüğü kadar basit değildir. Dolayısıyla sosyal medya fenomeni olup, bu alanda ön plana çıkmak isteyen kişilerin yapması ve dikkat etmesi gereken bazı önemli adımlar vardır. Bu adımlardan en önemlisi sosyal medya üzerinde yer aldığınız herhangi bir platformda hangi kesime hitap edeceğinizi belirlemeniz, aynı zamanda da hangi tarzda içerikler üreteceğinize veya paylaşacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

Bu şekilde kendinize kesin bir yol çizdiğinizde yüzlerce konsept arasında boğulmaktan ve kaybolmaktan kurtulabilirsiniz. Daha sonra Instagram, Facebook, Twitter veya TikTok gibi herhangi bir uygulamada paylaşacağınız içeriklerin saatlerini de özenle seçmeniz gerekmektedir. Bu tarz platformlarda insanların genellikle hangi saat aralıklarında daha fazla vakit geçirdiğini tespit etmeniz, paylaştığınız bir gönderinin daha fazla beğeni ve izlenme almasını sağlayacaktır.

Herkesten farklı olmak, sıradan, sürekli paylaşılan içeriklerden kendinizi soyutlayıp özgün içerikler üretebilmek sosyal medya fenomeni olma yolunda en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Farklı olan her zaman dikkat çeker. Bu sayede sizler de diğer içerik üreticileri arasından ön plana çıkabilir ve fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Bütün bunları yaptıktan ve püf noktalara dikkat ettikten sonra kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Özellikle Youtube ve Instagram gibi çok fazla kullanıcısı olan sosyal medya uygulamalarında vereceğiniz reklamlar sayesinde daha fazla kişi sizleri tanıyabilir ve bu sayede daha hızlı yol kat edebilirsiniz.

Sosyal Medya Fenomeni Olmanın Avantajları

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi sayesinde her türlü içeriğe rahat bir şekilde ulaşabildiğimiz sosyal medya uygulamaları ile herhangi bir eğitiminiz olmadan kendi işinizin patronu olabilir ve bu platformlar üzerinden sosyal medya fenomeni olup, çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Öyle ki daha 7 yaşında olan çocukların bile Youtube üzerinden paylaştıkları oyun videolarıyla milyar dolarlar kazandığı görülmektedir. Sosyal medyada ünlü olmak her ne kadar yorucu ve sabır gerektiren bir iş olsa da eğlenerek, oyun oynayarak, veya gezerek ve sosyalleşerek para kazanmak ve herkes tarafından sevilen ve tanınan biri olmak en büyük avantajları arasında yer almaktadır.

Kimler Sosyal Medya Fenomeni Olabilir?

Sosyal medyada içerik üretebilmek için eğitim şart değildir. Fakat, kişilik olarak bazı özelliklere sahip değilseniz bu tarz platformlarda tutunmanız veya tanınmanız pek de mümkün olamayabilir. Öncelikle eğlenceli bir karaktere sahip olmanız gerekmektedir. Çekinmemeli, utanmamalı ve kendinize güvenmelisiniz.

Aksi halde sıkıcı bir insansanız, konuşmayı sevmiyor, gezmeyi sevmiyorsanız ve en önemlisi de çok geniş bir çevreye sahip değilseniz, sosyal medyada ünlü olmak pek de size göre bir iş olmayabilir. Hiç kimse sahip olduğu işinde bir anda iyi yerlere gelemez. Bu sebeple de sabırla düzenli olarak içerik üretmeniz gerekmektedir. Aksi halde çabuk sıkılır ve pes edersiniz.

Her işte olduğu gibi sosyal medyada da bir takım olumsuzluklar bulunmaktadır. Çok fazla kitleye sahip olmaya başladığınızda insanlar sizin fiziksel görünüşünüzle, videolarınızla dalga geçebilir ve sizin hakkınızda olur olmadık iyi veya kötü bir sürü fikir ortaya atabilirler. Eğer çok alıngan bir kişiliğiniz varsa ve insanların sizin hakkınızda düşündüklerini önemsemiyorsanız, bu durum sizi psikolojik olarak kötü hissettirecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir