Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal Medya Kullanımı

Teknoloji çağında yaşamamız ve gelişim içerinde olmamız büyük ölçüde etkilemektedir. Kullanan ve kullanmayan kısım karşılaştırılması yapıldığı taktirde kullanmayan kesimin çok az olacağı bilgisini alacak olmamış yadsınamaz bir gerçektir. Sosyal medya gündemi takip etme, kolay işlem yapabilme ve ulaşmak istediğimiz bilgiye ulaşım kolaylığı sağlar. Kolay elde edilebilirlik ve zaman tasarrufu sağlayan sosyal medya kullanımı ülkemizde hatta dünyada rağbetin çok fazla olduğu bir platformdur.

Sosyal Medya Kullanımı Fayda Sağlar Mı?

Sosyal medya platformları bilgiye kolay ulaşma ve bilgiler hakkında en ince ayrıntıları bile inceleyebilme imkanı sunar.

Zaman tasarrufu sağlar. Bilgiye ulaşma sürenizi kısaltır. Ancak her bilginin doğruluğu sosyal mecralarda kanıtlanamaz.

Ancak esnasında bilgiler incelenirken çok dikkatli olunmalı ve tek kaynak doğru kabul edilmemelidir.

İlgili mecralara sesinizi duyurmak veya bir olay hakkında fikrinizi ifade etmek için oldukça önemli bir platform görevi üstlenir.

Herhangi bir sosyal medya platformunda bir olaya karşı tepkinizi ortaya koyduğumuz zaman haklı olduğunuz taktirde milyonlarca destek ve inanılmaz bir birlik fark edersiniz. Ülkelerin her yerinden hakkı savunan insanlarla karşılaşırsınız.

Sosyal medya mecraları sayesinde sesinizi duyurabilir. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım eli uzatabilirsiniz.

Sosyal Medya Kullanımı Zararları Nelerdir?

Günümüzde çok fazladır. Sosyal medya mecraları kullanım açısından sağladığı yararların yanı sıra birçok zarar ve sorunu da beraberinde getirmektedir. Bu mecralarda aşırı fazla vakit harcanmaktadır.

Fake hesaplar kullanan insanların çoğunlukta ve rahatsız edici durumda olması da büyük oranda dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Sosyal medya hesapları kullanılırken gizlilik son derece önemli olmalıdır. Kullandığınız sosyal medya hesabınız sadece size özel olmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir