Sosyal Medya Reklam

Sosyal Medya Reklam

Sosyal Medya Reklam

İnsanların yoğun olarak kullanım gösterdiği uygulamalar, reklamcılığın o uygulamalarda gelişmesine neden olur. Çünkü reklamcılığın doğası; insan kitlelerine ulaşım sağlama, ürün tanıtımlarını yaparak satış oranlarını artırmaktır. Bu sebeple de sosyal medya reklam durumunun her geçen gün daha fazla geliştiği gözlemlenir. Konuyla bağlantılı olarak; reklam vermek için neler gereklidir, reklam ücretleri nasıldır, hangi durumlarda sosyal medya üzerinden reklam yapılabilir, gibi konuların bilinmesi gerekir.

Sosyal Medyaya Reklam Vermek İçin Neler Gerekir?

Sosyal medya üzerinden yapılacak olan reklamlarda, ilk olarak reklam içeriğine uygun olan bir kullanıcının tespit edilmesi gerekir. Seçilmiş olan kullanıcı, reklamı yapılacak olan ürünü denemeli ve bu ürünü, kendisini takip eden kitleyle paylaşarak olumlu özellikleri vurgulamalıdır. Daha çok insan, daha fazla dönüş anlamındadır. Bu sebeple reklam verilecek olan bireyin yüksek sayıda takipçisinin olmasına özen gösterilir. Daha sonra, kişi ile iletişime geçilir ve reklam için istenen ücret üzerinden bir karara varılır. Bazı durumlarda ürünlerin ücretsiz olarak gönderilmesi geçerli olurken, bazı durumlarda ek ücret talepleri söz konusu olabilir. Bu aşama da tamamlandıktan sonra sosyal medya üzerinden reklam yapma aşaması tamamlanır.

Sosyal Medya Reklam Ücretleri Nasıldır?

Sosyal medya üzerinden verilecek olan reklamlarda, her zaman için geçerli olan ve ortak ücret olarak nitelendirilen bir reklam ücreti söz konusu değildir. Reklamı ve tanıtımı yapacak olan bireyi takip eden kişi sayısı, ürünün kalitesi, ürünün piyasa değeri gibi durumlara bağlı olarak reklam ücreti belirlemesi yapılır. Reklam veren ve reklamı yapacak olan kişi ücrette anlaştığı zaman sorun kalmayacaktır.

Hangi Durumlarda Sosyal Medya Reklamları Yapılabilir?

İnsan kullanımına hitap eden her türlü konuda sosyal medya üzerinden reklam yapılabilir. Bu alanlara örnek olarak; kıyafet, mutfak gereçleri, ev ürünleri, kozmetik, gibi alanlar örnek olarak verilebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir