Twitterde Kullanılmaması Gereken Kelimeler

Twitterde Kullanılmaması Gereken Kelimeler

Twitterde Kullanılmaması Gereken Kelimeler

Günümüzün popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’ın aktif milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Twitter’ın hızla büyümesi ve hedef kitlenin küçükten büyüğe herkesi kapsaması, kullanıcıların kendilerini doğru bir şekilde ifade edebilmelerini daha da önemli hale getirdi. Takipçi sayılarını arttırmak ve diğerlerinden farklı olma isteği kullanıcıların internet üzerinden arattığı cümleler haline geldi. Peki, Twitter nasıl kullanılmalı, Twitter’da kullanılması ve kullanılmaması gereken kelimeler neler? İşte yanıtları:

Twitter Nedir?

Tweet adlı gönderilerin paylaşılabildiği ve 280 karakter ile sınırlandırılmış içeriklerin bulunduğu bir sosyal ağ platformu olan Twitter, kişilerin birbirini takip etmesini ve gönderilere yorum yapılmasını sağlar. Haberler ve büyük etkinliklerle ilgili birçok bilgi ve içeriğin yer aldığı Twitter’a ücretsiz kayıt olabilir, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Twitter kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Kullanılan kelimeler ve paylaşılan metnin içeriği diğer insanları etkileme ve dikkatlerini çekme konusunda oldukça önemlidir.

Twitter kullanırken şunlara dikkat edilmelidir:

  • Twitter’ın simgesi haline gelen hashtag kullanımı rastgele yapılmamalıdır.
  • Twitter platformunda içerik paylaşırken metnin kime ait olduğuna ve içerisinde geçen kelimelere dikkat edilmelidir.
  • Ünlü kişilerin sözleri sık sık paylaşılmamalıdır. Çünkü bu tarz içerikler kullanıcılar tarafından birçok yerde görülüp okunmaktadır.
  • Twitter kullanıcısı kendisi hakkında merak uyandırmalı ve insanların dikkatini çekmelidir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar genel anlamı ile bu şekildedir. Kelimelerin içeriği, hashtag kullanımı, o anda popüler olan konular ile ilgili paylaşım yapmak gibi birçok farklı faktöre dikkat edilmelidir.

Hashtag Kullanımı

Twitter ile özdeşleşen ve Twitter’ın vazgeçilmez öğeleri arasında yer alan hashtagler, paylaşımlarınızı daha çok kişiye ulaştırarak ulaşılabilir olma düzeyinizi arttırmaktadır. Belli kurallara göre kullanılması gereken hashtag, doğru şekilde kullanıldığında sizi veya temsil ettiğiniz markayı olumlu şekilde etkilerken, yanlış hashtag kullanımı olumsuz yönde etkilenmenize sebep olabilir.

Twitter’da Yapılmaması Gerekenler

Twitter’da kendi hakkınızda sürekli bilgi verecek Twitter atmayın. Ama kendinizi de çok gizlemeyin.

  • Sürekli herkes tarafından paylaşılan sözlerden uzak durun.
  • Twitter içeriğinin hakaret edici kelimeler barındırıp barındırmadığına dikkat edin.
  • Eskimiş ve klişeleşmiş, herkes tarafından bilinen şaka veya dizi repliklerinden kaçının.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir